Duben 2010

II.kapitola

16. dubna 2010 v 21:18 | *annyny*
Nakonec bylo fajn, že nás do školy odvezl brácha, protože tohle ráno bylo ve finálce celkem hektický a to nemluvím o tom, co mě čekalo ve škole.
"Čáu, Ingrid," pozdravila mě moje nejlepší kamarádka Jajka a zazubila se na mě od ucha k uchu. Její pozdrav jsem opětovala a zhroutila se vedle ní na parapet okna. Abych to objasnila, čekala nás první hodina a to fyzika. A jelikož je naše matematicko-fyzická učebna vybavena monitorem a elektronickou tabulí, kterou loňští prvnáci a letošní druháci pomalu zdemolovali, ostatní se s nima vezou a musíme trčet až do zvonění na chodbách, kde je příšerná zima. Ne snad, že by nebyl začátek dubna, ale počasí se zbláznilo. Ještě 30. března jsme vyrazili do školy v triku a dva dny na to se tak ochladilo, že pomalu padal sníh a moje imunita to bohužel odnesla-týden jsem se musela kurýrovat z horeček. Ještě teď z nich mam husinu.

9.kapitola->nová schopnost

15. dubna 2010 v 17:07 | *annyny* |  Gymnázium Ludolfa VIII.
Barbara i Elen lítaly z jedněch dveří do druhých a pokaždé měli stejně vykulené oči. Tedy, skoro pokaždé, až na poslední obchůdek, ve kterém nakoupily pomůcky i učebnice stejné, jako pro všechna ostatní gymnázia. Nakonec, ředitelka měla pravdu, když říkala, aby se ani jedna z nich nenechala ukolíbat bujnou fantazií. Gymnázium Ludolfa VIII. bylo sice kouzelnické, ale provozovaly se tam tak běžné předměty, jako například matematika anebo pravopis. Přeci i čaroděj musí umět psát, číst a počítat. No ne?

Jak se nechystat k maturitě

13. dubna 2010 v 19:20 | *annyny* |  čtenářský deník
Kniha "Jak se nechystat k maturitě", je co do obsahu velmi jednoduchá a strohá, přesto se čte dobře a věřím, že na chuť jí přijde nejeden čtenář.
Teenagerka Jo O´connerová se neustále se svým otcem stěhuje. Už od malička vyrůstá bez matky a od otce slýchávala, že zkrátka zemřela. Proč se ale stěhují, ji nikdy nezajímalo. Nikdy, až do doby, kdy se přistěhovali do nového města Seattlu, našla si kamarádku a začal se o ni zajímat třídní a školní krasavec. Najednou zjistila, že se znova stěhovat nechce a rozhodne se jít proti proudu. Ovšem po tom, co se od otce dozví, se rozhodne, stěhování opět podstoupit.

8.kapitola->orákulum

10. dubna 2010 v 14:13 | *annyny* |  Gymnázium Ludolfa VIII.
"tohle je neuvěřitelné!" vydechla Elen, když opustily Alchymistův krámek a znova se ocitly ve vstupní hale. Na první pohled by se zdálo, že stojíte uprostřed vilky, ale teprve až zajímavé krámky z ní dělaly doupě kouzel. "Všimla jsi si těch podobností? Jsou tři typy mincí, přesně, jako popisovala Rowlingová v Harry Potterovi a ona," mrkla směrem k obrazu mony Lisy, "Na mě koukala. Obrazy se hýbou a my jsme v kouzelnickém světě, přesně tak, jak jsem si to vždycky přála," rozplývala se a podívala se svýma zářivýma očima na sestru, která byla dosud zaražená z toho, co všechno se jim právě otevíralo.
"Tak mě napadá, co když o tom Rowlingová věděla? Co když byla součástí toho všeho a napsala o tom příběh? Nepřijde ti trochu povědomé, že Harry prožívá pubertu trochu víc jako holka, než jako kluk?"

Vůně deště

9. dubna 2010 v 22:04 | *annyny* |  čtenářský deník
Vůně deště zní možná až moc romanticky a některé dívky by se zajisté pitvořily nad tímto názvem, ale nenechte se zmást. Paní spisovatelka příběh dokázala podat velmi vtipně a zajímavě. 
Osobně jsem měla chvíle, kdy mi přetékala trpělivost, pak zas chvíle, kdy se mi obracela smíchy bránice i okamžiky, kdy moje oči hltaly každou řádku tak napjatě, že jsem málem dorazila pozdě na trénink. Pochopte, když se do něčeho začtete, tak nejde se jen tak zvednou a odejít. :)

7.kapitola->alchymista

9. dubna 2010 v 21:58 | *annyny* |  Gymnázium Ludolfa VIII.
Najít ulici Spojenců nebyl problém, jelikož ležela nedaleko tramvajové zastávky. Přesto se zdála málo frekventovaná a celkem tichá. Nijak zajímavá a nikde ani známka o tom, že by tu snad mohl stát obchod, natož s kouzelnickými potřebami.
"A jsme tu vůbec správně? Vážně tam píšou 29?" ujišťovala se znova Elen a upírala svůj zrak na velký dům s tmavě hnědými dveřmi, které byly jeho dominantou.
"Nezbývá, než to zkusit," pokrčila rameny Barbara a přistoupila ke vstupní brance. Její zlatavé kadeře se krásně třpytily a Elen už po několikáté zalitovala, že si své vlasy o vánocích nechala ostříhat a už se nemohla dočkat, až jí zase dorostou.

Piráti z karibiku-běžci po vlnách

9. dubna 2010 v 21:44 | *annyny* |  čtenářský deník
Máte rádi Harryho Pottera nebo pána prstenů, či jiné podobné fantasy příběhy a nevadí vám trocha dobrodružství? Pak je kniha "Piráti z Karibiku-běžci po vlnách" právě pro vás, jako dělaná! Jedná se o první díl z trilogie, přičemž další se jmenují Magie muší a závěrečný díl Malstöm.
Já si prozatím přečetla díl první a celkem mě zaujal a pokud vás neodradí počet stran (pro vytrénovavé Harrym Potterem by se mi vysmáli) něco kolem 300, tak honem do dobrodružství! Nejprve mám pro vás malou ochutnávku toho všeho.

Můj příběh-Egyptská princezna-deník dívky z roku 1490 př.n.l.

9. dubna 2010 v 20:28 | *annyny* |  čtenářský deník
Právě mi pod rukama proklouzla knížka s názvem: Egyptská princezna, deník z roku 1490 př.n.l.
Toto vydání je jedním ze tří, ale autora tato vydání každé jiné a to z toho důvodu, že se vždy jedná o jiný příběh. Pro upřesnění, je to kniha Pompeje a Titanic.
Kniha, kterou jsem právě dočetla, spatřila světlo světa roku 2008 a jejím autorem je Vince Crossová. Podrobnosti uvedu pod recenzí. Teď však k obsahu:

wir können im Kontakt bleiben

8. dubna 2010 v 20:41 | *annyny* |  °*moje vzkazy vám*°
tak je všechno v pořádku ! Teta dneska porodila krásnýho chlapečka a zřejmě všechno dopadlo dobře! Jmenuje se Petřík a je vážně sladkej, nezávisle na tom, že je to můj bratránek! ach jo, já jsem tak šťastná!!! Ani nevíte, jakou mam radost! :)
Mimochodem, s Pascalem jsem v kontaktu. Sice si píšeme jenom přes facebook jednu zprávu denně, ale i tak vim, že na mě nedlabe :) Prostě... nebýt nemocná, tak je všechno perfektní! :-)
áááá asi budu muset končit, protože jinak bych napsala až příliš obsáhlý a nudný článek.
Takže: 1) Dne 8.dubna 2010 se narodil Péťa Paris
           2) Pascal mi píše :O***

Mějte se krásně a během následujících pár dní bych ráda zavedla novou rubriku "čtenářský deník" , kam bych vždy napsala knížku, kterou jsem zrovna přečetla a krátkou recenzi díla.
annyny


6.kapitola->cesta nikam?

7. dubna 2010 v 19:00 | *annyny* |  Gymnázium Ludolfa VIII.
Na prohřešek z května se brzy zapomnělo, stejně jako na špatné známky, které dvojčatům zdobily žákovskou knížku. Touhla dostat se na gymnázium Ludolfa VIII. byla tak velká, že se Baris s Elen vyšvihly a opravily si všechno alespoň na trojky. Jejich matka a otec z toho sice nebyli zrovna na větvi, neboť byli zvyklí, že jejich dcerušky vždy nosily domů jednotky, ale i tak konec základní školy zvládly.
Červen byl téměř u konce, ale děvčata namísto toho, aby plánovala, kam půjdou s holkama nebo klukama, tak si musela zařizovat spoustu věcí. Narozdíl od svých spolužáků, ony nenastupovaly do školy v září, ale už v srpnu a měly měsíc na to, aby si obstaraly všechny pomůcky.

9.kapitola-probděná noc

6. dubna 2010 v 20:02 | *annyny*
Tu noc jsem nespala. Tajně jsem si uvařila silné kafe a kopla ho do sebe s takovým odporem, až jsem se otřásla, přestože v něm byla rozpuštěna umělá sladidla. Kdybych mohla, dala bych tam i sušenou smetanu anebo mléko, jenomže to by jen na jeho kaloričnosti přidalo.
Sakra, co jen budu dělat? Uklizeno mám, protože tím jsem se snažila zabavit předevčírem, abych na jídlo nemyslela a roztřízené věci, jako jsou papíry a nějaké zbytečné oblečení, jsou úhledně urovnané v šatní skříni. Nezbývá mi tedy nic jiného, než začít posilovat. Beztak jsem toho zase snědla hodně!

moje dimenze

6. dubna 2010 v 16:10 | *annyny* |  °*moje vzkazy vám*°
Před necelým měsícem jsem měla mluvní cvičení a použila pro něj jeden ze svých příběhů (Krutá dospělost). Zdá se, že se to celkem chytlo a já jsem jedině ráda. Ale zarazila mě otázka od mých spolužáků : "Kde beru nápady na to, abych psala. A tak i pro ty, které to zajímá:
Některé své příběhy píšu podle pravdy-inspiruji se svým vlastním životem a jindy zas čerpám nápady, které splácá dohromady můj mozek společně s fantazií. Rozhodně se nechci přirovnávat k paní Rowlingové, ale i její příběh je inspirovaný jejím životem, jak sama řekla.
Zkrátka, pro mě jsou příběhy, jako jiná dimenze. Svět, kam se můžu schovat a svět, jenž je jen a jen můj. V některých příbězích bych nejraději strávila celý svůj život a v jiných jsem ráda, že ani nefiguruji. 
Psát příběhy, je snad ještě lepší, než je číst, protože ve svých příbězích si udáváte vlastní řád a cíl! Proto vám všem, kteří moje příběhy čtete, děkuju a jsem vám za to moc vděčná, přestože mám zrovna chuť všechno smazat a začít znova...Ne vše je povedené.
Mějte se krásně a přeju vám krásný pobyt :-)
annyny

On on on !!! Aneb zase "zaláskovaná"

5. dubna 2010 v 18:39 | *annyny* |  °*moje vzkazy vám*°
Ahojky všem!
Tak jsme dohrály velký mezinárodní turnaj Bohemia Cup a skončily na prvním místě-zkrátka jsem na nás na všechny moc pyšná! A zakončily jsme to jak jinak, než disco v Areně, která je hlavním sponzorem.
Začátek by byl celkem nevinný, kdybych se nevyhoupla před celý sálem na bednu k tyči a nezačala "divoce" tancovat. Dánové a Němci tleskali, spolu s dalšíma a já byla ve svým živlu. Pak jsem na podium prizvala i jednoho Němce a ten mě pozval na malibu s colou. (Jen jedna sklenička). Samozřejmě jsme si šli sednout a povídali si. Snažila jsem se rozumět všemu, ale ne vždycky se mi to podařilo. A když došly slova... :P
Asi to bude znít legračně, ale jmenuje se pascal a je mu 18! :) Vysoký asi o hlavu vyšší než já.
Stalo se toho za ten večer hodně, ale důležitý bylo, že ve dvě jsme se zase vrátili z venku z parku do Areny a po zjištění, že tam už není nikdo známý, se rozjela trochu divočejší líbačka :D Nic nebylo! Ale bylo to i tak hustý!!! Líbá zkrátka dokonale! :O*
Všechno by bylo fajn, kdyby se tam neobjevila bývalého trenéra dcera a nezačala mi promlouvat do duše, abych se s nim nevyspala a prej, že se chovam divně, kvůli tomu, že jsem opilá!
Kecy v kleci! Měla jsem jenom jednu skleničku a tu druhou jsem nedopila, protože jsme odešli ven!
Mám na něj face, mobil a pošle mi i pevnou linku. A prej, že až mi bude 20 a jemu 22, bude mít vlastní byt a můžu se k němu nastěhovat do Německa :D
Prostě ho žeru! :O*
Shrnuto podtrženo, prožila jsem zas dost divokej večír, ale ani v nejmenšim toho nelituju.

P.s: Byl mě doprovodit až domů a přemluvil mámu, abychom spolu mohli být až do tří do rána :O*

5.kapitola->trest přijde déle

5. dubna 2010 v 16:12 | *annyny* |  Gymnázium Ludolfa VIII.
"Je tu," špitla Barbara knížku si strčila zpátky pod triko, jako by snad doufala, že se na ni dříve nebo později nepřijde.
"Samozřejmě, že jsem tu. Doufám, nemyslely jste si, jedna jako druhá, že vaše počínání přejdu bez povšimnutí," načež se dveře od kabinky rozletěly dokořán, aniž by někdo vzal za kliku a dvojčata se teď dívala do tváří ředitelce kouzelnického gymnázia.
"Hned půjdete semnou, je to naléhavé," pronesla a než se stačily obě dvě vzpamatovat, objevil se kolem nich zlatavý prach a po chvilce se objevily, jedna jako druhá v kruhovité místnosti, po jejímž obvodu se táhla dřevěná knihovna od podlahy, až po strop, vysoký tak 4m.
"Posaďte se," vyzvala je ředitelka, jako kdyby s nimi přišla jednat o školním výletě za mimořádné zásluhy. Děvčata neremcala a kecla si na zadek do pohodlné pohovky. Jak Barbara, tak Elen si málem vykroutily hlavy, protože pracovna, kde seděly, byla nanejvýš zajímavá, ovšem proto zde nebyly.

9.kapitola-změna?

3. dubna 2010 v 19:24 | *annyny* |  °°*krutá dospělost*°°
"tak jak bylo?" vyzvídal Sebstian, když se Diana s Eugenií vrátily zpátky domů. "Užily jste si hezké odpoledne?"
"Celkem jo," ujistila bratra Diana a dokonce na své tváři vyloudila úsměv.
"Jsem rád," odvětil a začetl se do velmi tlusté knihy, ve které už byl tak zhruba v půli.
"Eugenie je fajn," řekla Diana jen tak mimochodem a přehodila si přes ramena svetřík, protože v pokoji byl oproti venku chládek.
"JO, to je," přiznal Sebastian a znovu knihu odložil. "Je dobře, že jsi na to taky přišla. Bál jsem se, že budeš zašprajcnutá donekonečna."
"Tím chceš říct, že jsem umanutá?" začala kolem sebe zase kopat. Co se týkalo kritiky na svou adresu, špatně to snášela, čímž si už mnoho lidí od sebe odvrátila.

premiéra Harryho Pottera 7

2. dubna 2010 v 21:50 | *annyny* |  harry potter - relikvie smrti I.část
>>18. listopadu 2010<<

4.kapitola->zkouška

2. dubna 2010 v 21:46 | *annyny* |  Gymnázium Ludolfa VIII.
"Maldovská, k tabuli!" zaburácela třídní učitelka a tvářila se nanejvýš důležitě.
"Která?" ozvalo se z poslední lavice uprostřed. Byla to Barbara a ptala se proto, že Maldovské byly ve třídě dvě. Ona a její sestra.
"Elen samozřejmě," usadila ji, přestože na tom nic samozřejmého nebylo. Sice měli právě hodinu matematiky, ale to na ničem nic neměnilo. Elen se tedy zvedla, spolusedící se na ni konejšivě usmála a spolužák v lavici před ní, jí nastavil ruku, aby si s ním mohla plácnout pro štěstí.