muj malej dodatek

5. listopadu 2008 v 17:37 | ~annyny~ |  TITANIC
Titanic se potopil roku 15.dubna 1912 kolem druhé hodiny ráno a dopadl Téměř! (ne přesně) kilometr od místa srážky.
Je několik teorií o tom, proč slavná mohutná loď utrpěla srážku s ledovcem.
Prvním důvodem bylo to, že kapitán nedbal na obdrženou informaci oledovcích a přesto nařídil, aby loď zrychlila. Sice proti němu stála jeho několikaletá praxe, ale v tomhle případě se prostě nedá říct, že nikdo neni neomylnej. Dalo by se to říct ve chvíli, kdyby díky loď byla poškrabaná, ale tohle se prostě omluvit nedá.
Dalším důvodem bylo taky to, že hlídka v lodním koši neměla dalekohledy z jednoho prostýho důvodu. Jeden člen posádky mě u sebe klíš od kabinky, kde byly dalekohledy uloženy a zrovna ten člověk naposlední chvíli plavbu titanicem neabsolvoval, tudíž nebyl nidko, kdo by skříňku s dalekohledy otevřel.
A v poslední řadě je to fakt, že tu noc, kdy se titanic potopil, nefoukal vůbec vítr Kdyby byl vítr jako normálně na moři bývá, tak by lny na ledovec narážely a byl by dobře vidět, ale bezvětří bylo také jedním z příčin.

Tak doufam, že ste teď aspoň o něco málo chytřejší než předtim a jestli už ste všechno věděli, tak se omlouvam, ale víc sem zatim nejzjitila. Sou to jenom moje soukromý údaje, který sem si zjistila z dokumentů aj. protože mě titanic vážně zajímá.

Jinak, je to báječnej film a sem přesvědčená o tom, že i když sem ho viděla asi 15x a uvidm ho po 50-tý, tak se mi bude pořád líbit a pokaždý se u něj rozbrečim
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu

klik :-) 100% (155)

Komentáře

1 puyol puyol | Web | 5. listopadu 2008 v 17:37 | Reagovat

ahoj máš moc hezkej blogís....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama